Konsultacijos šildymo sistemų įrengimo klausimais

 

 

Pateikiame kontrolinį sąrašą, į kurį reikia atkreipti dėmesį perkant šilumos siurblį. Dėl trūkstamos informacijos prašome kreiptis į mus ir užsiregistruoti konsultacijai Jums patogiu metu.

  • Esamos šildymo sistemos įvertinimas

Dauguma žmonių keičia turimą šildymo katilą į šilumos siurblį dėl didelių šildymo sąnaudų. Pabandykite atlikti sąnaudų analizę bent jau už paskutiniuosius metus, taip pat žvilgtelėdami ir į ankstesnius laikotarpius, kad realios situacijos neiškraipytų neįprastai šilta ar šalta žiema. Jei planuojate modernizuoti esamą šildymo sistemą, pasvarstykite apie atsinaujinančius išteklius naudojantį ir rūpesčių nekeliantį šildymą, kuris susitvarkytų su šalčiausiomis žiemos dienomis.

  • Šilumos surinkimo principas

Oras/vanduo šildymui nereikia įrengti gręžinių ar kloti kolektoriaus, dėl to tai yra puikus sprendimas turint ribotą žemės plotą ir ketinant atlikti dalinį modernizavimą – šilumos siurblys + esama sistema. Gruntas/vanduo sistema su vertikaliu kolektoriumi yra stabilus šilumos šaltinis, kuris pasiekiamas žemėje išgręžus vieną ar keletą gręžinių. Gruntas/vanduo sistema su horizontaliu kolektoriumi reiškia, kad maždaug metro gylyje po žeme užkasamas ilgas kolektorius.

  • Jūsų šilumos ir karšto vandens poreikiai

Planuodami šilumos ir karšto vandens ruošimą bei rinkdamiesi tinkamiausios galios šilumos siurblį, įvertinkite savo namų karšto vandens poreikį ir vidaus šildymo sistemą. Standartiniu atveju 3-4 asmenų šeimai tinka šilumos siurbliai su integruotu 180 litrų boileriu ir galimybe prijungti papildomą boilerį, jei poreikiai padidėtų. Vidaus šildymo sistemai pakanka 55–60°C arba žemesnės temperatūros, jei Jūsų namuose grindinis šildymas. Šilumos siurblys šildo radiatorius ir grindis, nepriklausomai nuo reikiamos tiekimo temperatūros. Kuo žemesnė paduodama temperatūra vidaus šildymo sistemai, tuo mažesnis energijos suvartojimas ir maksimali ekonomija.

  • Vėsinimas – komfortas ištisus metus

Be šildymo ir karšto vandens ruošimo, karštą vasarą šilumos siurblys gali vėsinti pastatą pasyvaus arba aktyvaus vėsinimo būdu. Vidaus šildymo sistemoje cirkuliuojant vėsiam skysčiui, tiekiamas vėsinimas, kurio sąnaudos prilygsta porai elektros lempučių. Šis metodas vadinamas pasyviu vėsinimu. Jei pasyvaus vėsinimo nepakanka, šilumos siurblys gali aktyvuoti kompresorių ir vėsinti aktyviai.

 

  • Konkuruojančių šilumos siurblių naudingumas

COP (angl. Coefficient of Performance – naudingumo koeficientas) išreiškia šilumos siurblio pajėgumo gaminti šilumą ir jai išgauti reikalingos energijos santykį. Pavyzdžiui, COP 4 reiškia, kad 1 kW elektros pagamina 4 kW šilumos energijos. Tai dar ne viskas. Matuojant COP prie tam tikrų sąlygų, neįtraukiant visų sistemos komponentų (pvz. cirkuliacinių siurblių) suvartojamos energijos, gautas skaičius gali atrodyti labai aukštas ir klaidinti vartotojus.

Tiksliausias rodiklis, nusakantis šilumos siurblio vidutinį efektyvumą per visus metus, įskaitant šilčiausią ir šalčiausią laikotarpį, taip pat karšto vandens gamybą, yra SCOP (angl. Seasonal Coefficient of Performance – sezoninis naudingumo koeficientas). Galutinį rezultatą įtakoja ir namo dydis, geografinė lokacija ir namo gyventojų skaičius. Skirtumas tarp COP ir SCOP dažnai yra labai didelis.

  • Galia ir numatomi sutaupymai

Reikiamos galios šilumos siurblys užtikrina mažiausias eksploatacines sąnaudas. Tinkamai parinkus galią, garantuojamas optimalus investicijos ir eksploatacijos sąnaudų santykis. Sumontavus ekonomišką šilumos siurblį, šilumos sąnaudos sumažės 50–75 %, palyginti su sena šildymo sistema. Našumui įtakos turi šie veiksniai: namo būklė, šildymo sistema, lauko temperatūra – klimato zona ir naudojamos energijos kainos kitimo tendencijos.

Įsidėmėkite – geras šilumos siurblys didina Jūsų namo vertę.

  • Kainos pasiūlymas

Palyginkite kainas, įvertindami viską: nuo bendros visiško įrengimo kainos iki seno katilo atjungimo ir išmontavimo sąnaudų. Pigesni šilumos siurbliai turėtų būti pakankamai našūs, kad šildytų Jūsų namus iki komfortabilaus lygio. Viliojanti maža pirkinio kaina gali greitai išaugti dėl didesnių eksploatacinių sąnaudų.

Šilumos siurblys yra visos šildymo sistemos dalis, kuri taip pat susideda iš šilumos paskirstymo sistemos ir lauko kolektoriaus/gręžinio. Svarbu pasirinkti kokybišką produktą ir patikimą, nusimanantį rangovą, kuris suorganizuotų ir įgyvendintų visą įrengimą.

  • Paslaugos po pardavimo

Įprastu atveju, šilumos siurblys veikia ištisus metus ir techninės priežiūros jam nereikia. Vertindami siūlomą garantiją, kreipkite dėmesį ne tiek į garantinio laikotarpio trukmę, kiek į tai, kokios paslaugos įtrauktos į šią garantiją. Svarbu, kad draudimas galiotų visam produktui, o ne tik kompresoriui.

Paprašykite nuotolinio valdymo modulio, kuris leistų internetu padidinti ar sumažinti temperatūrą Jūsų namuose, pvz., kai grįžtate namo iš atostogų ar komandiruotės. Tais atvejais, kai techninis aptarnavimas būtinas, svarbu turėti patikimą serviso tiekėją. Jei turite klausimų, prašome susisiekti su mumis.

+370 611 56 798

Vinciūniškių g. 4,
Vilnius