Naujienos

Šiandien Briuselyje vyksta KARŠČIAUSIAS vakarėlis metuose. Į „10 milijonų šilumos siurblių“ šventę sukviesti pagrindiniai energetikos, šildymo, vėsinimo ir kitų susijusių sektorių dalyviai. Lietuvą šventėje atstovauja UAB „Naujos Idėjos“ direktorius Liudas Getautas.

Europos Šilumos Siurblių Asociacijos (EHPA) duomenimis, šilumos siurblių, sumontuotų Europoje, skaičius pasiekė 10 milijonų. Šių įrenginių populiarumas sparčiai auga visose ES šalyse, nes NT projektavime ir vystyme stebimi radikalūs pokyčiai. Reikalavimai pastatų tvarumui griežtinami. Tai atspindi tendencija statyti beveik nulinio energijos suvartojimo pastatus. Šildymo ir vėsinimo modernizavimas ir atsinaujinančios energijos panaudojimas yra būtina sąlyga siekiant sustabdyti klimato kaitą.

„Apie 50% visų CO2 emisijų į aplinką išskiria šildymo ir vėsinimo sektorius. Akivaizdu, kad turime rasti alternatyvių ir ekonomiškesnių būdų savo namams ir vandeniui šildyti“, sako Liudas Getautas, UAB „Naujos Idėjos“ direktorius ir vienas iš Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacijos steigėjų.

Šilumos siurbliai surenka žemėje, ore ar vandenyje sukauptą saulės energiją ir paverčia ją šiluma namams. Tam nenaudojamas iškastinis kuras, todėl šilumos siurbliai itin tausoja aplinką ir gali padėti sumažinti jūsų namų CO2 emisiją iki 50 %. „Tai gali būti kiekvieno asmeninis indėlis į įsipareigojimą iki 2020 metų 20% energijos išgauti iš atsinaujinančių energijos šaltinių,“- pabrėžia L. Getautas.

Europos šilumos siurblių asociacija vienija narius iš 21 Europos šalies. Lietuvos Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacija tapo oficialia EHPA nare 2017 m. balandžio mėnesį.